Takács Anna emlékére

Iskolánk augusztusban váratlanul elhunyt diákjáról, Takács Annáról emlékeztek meg Nagyigmándon, jótékonysági gála keretében március 23-án. Egykori tánccsoportjának vezetője, Somogyiné Zeke Tünde szervezésében felléptek azok a gyerekek is, akiket Anna tanított az elmúlt nyáron. Osztálytársai, a végzős táncművészeti tagozatos lányok is részt vettek az előadáson képesítővizsgájuk rövid részletével. A gála után meglátogatták  a temetőben Anna sírját, ahova virágcsokrot helyeztek emlékezésük jeléül.

Elsöprő siker a VIII. Országos Klasszikus Balett- és Modern Tánc Versenyen

Modern tánc szóló kategóriában:
II. korcsoport – Karsai Lúcia – 2. helyezés
III. korcsoport – Szalay Attila – 1. helyezés
III. korcsoport – Pete Csenge – 2. helyezés
IV-V. korcsoport – Kis Jana – 1. helyezés

Modern duett kategóriában:
III. korcsoport – Nagy Eliza, Szalay Attila – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Horváth Réka, Kis Jana – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Pintér Rebeka, Szendrői Bence – 2. helyezés

Különdíjak:
A verseny legjobb női táncművésze: Kis Jana
A verseny legjobb felkészítő tanára: Szabó Márton

Gratulálunk a versenyen résztvevőknek, díjazottaknak és felkészítő tanáraiknak!

Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
CU – Nagy Eliza, Szalay Attila – Koreográfus: Fodor Zoltán – III. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Írisz – Szabó Csenge – Koreográfus: Timea Maday Kinga
Írisz – Jónás Dzsenna – Koreográfus: Timea Maday Kinga
#lit – Szendrői Bence – Koreográfus: Samu Kristóf

A fotókat Mihály László készítette.

Díjak Veszprémben

A 2019. március 6-án megrendezett IV. Veszprémi Klasszikus Magánének Versenyen iskolánkat képviselték: Lázár Viktória, Bazsó Boglárka, Kaesz Bernadett és Raposa Kíra.

Felkészítő tanáraik: Berényiné Hardi Aliz, Nemes- Horváth Orsolya, zongorán közreműködött Petőcz Zsuzsanna, aki korrepetítori különdíjat kapott.
Raposa Kíra a 20-24 évesek korosztályának legjobb női énekeseként 3. díjat nyert, tanára: Berényiné Hardi Aliz.

Gratulálunk!

Hírek, Események

Sikerek a Dél-Dunántúli Regionális Diákszínjátszó Találkozón

11.C osztály

Örömmel osztjuk meg, hogy a Dél-Dunántúli Regionális Diákszínjátszó Találkozón a sok előadás közül a 12.c Jött egy nő című darabja (rendező: Herczeg Adrienn) bronza 11.c Útra kell című előadása (rendező: Ákli Krisztián) pedig ezüst minősítést kapott. 
A 11-esek produkciója legjobb térhasználat különdíjat kapott és meghívták az Országos Diákszínjátszó Fesztiválra.

12.C osztály

A játszók közül Nikolics Patrik (11.c) a legjobb férfi színész díjat, Fejér Sára (11.c) a megkomponált multimédiás látványért különdíjat kapta.
 
Gratulálunk mindenkinek!

Kitüntetések március 15-én

Az idei évben iskolánk két volt növendéke vehetetett át állami kitüntetést a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából.
 
Ujvári Katalin – a Pécsi Balett magántáncosa, a táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjat vehetett át. 
Kocsis Tamás a Budapesti Operettszínház musical-előadásainak sikeréhez előadó és alkotóművészként egyaránt hozzájáruló, magas színvonalú munkája elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott.

Sok szeretettel gratulálunk!!

Az Országos Tanulmányi Verseny (OKTV) Vizuális döntőjébe jutott diákjaink névsora

  • Angyal Vivien 11.B
  • Bátfai Veronika 11.B
  • Horváth Aliz 12.B
  • Kapoli Márton 12.B
  • Kollár Ágnes 11.B
  • Kubik Roxána 12.B
  • Lennert Tamara 11.B
  • Mikus Dóra 12.B
  • Nyári Borbála 12.B
  • Sápi Ilona 11.B
  • Simon Luca Katalin 12.B

Tanáraik: Ernszt András, Fejős Miklós, Horváth M. Zoltán, Makra Zoltán, Miklya Gábor, Molnár Tamás, Somogyi Klára, Szentgróti Dávid

Gratulálunk mindenkinek, és sok sikert a döntőben!