Képző- és Iparművészeti képzés felvételi tájékoztatója

Képző- és Iparművészeti képzés                         Tagozatkód:0200
felvehető létszám: 31 fő

A SZAKKÉPESÍTÉSEK SZÁMA, MEGNEVEZÉSE:

  • 54 211 03 OKJ számú Festő tagozatkód: 0201
  • 54 211 04 OKJ számú Grafikus tagozatkód: 0202
  • 54 211 05 OKJ számú Kerámiaműves tagozatkód: 0203
  • 54 211 06 OKJ számú Ötvös tagozatkód: 0204
  • 54 211 07 OKJ számú Szobrász tagozatkód: 0205
  • 54 211 08 OKJ számú Textilműves tagozatkód: 0206

A SZAKMAI ALKALMASSÁG ÖSSZETEVŐI:
Térlátás; kompozíciós készség; rajzi előadásmód; színérzékenység; arányérzék; kreativitás; plasztikai érzékenység; vizuális látásmód.

A felvételire hozni kell: A3-as rajztábla, A3-as rajzpapírok, akvarell papír, ceruza (lehetőleg B-s ceruzák), akvarell festék, ecsetek, vizesedény, enyves ragasztó (akvarellpapír kifeszítéséhez), otthoni munkák (legalább tíz darab – de lehetőleg több) az elmúlt két évből, és egy tükörből készített önarckép.

KÉPESSÉGFELMÉRÉSEK IDŐPONTJA:
2019. február 25 – március 01. között egy kijelölt napon, az intézmény honlapján közzétett időpontban.

A felvételi feladatsor látvány utáni rajzból (geometrikus térkonstrukció, portré), festésből (csendélet), térszemléleti tesztből, illetve kreativitást vizsgáló részekből áll. A gyakorlati feladatsort követően – rövid elbeszélgetéssel egybekötve – az otthonról hozott munkák bemutatására kerül sor. A szakok szerinti beosztás a jelentkező választásának figyelembe vételével a képességfelmérésen elért részpontszámok alapján történik.

A Képző- és Iparművészeti képzésről röviden:

  • Az éves szakmai munkához kapcsolódóan minden évben szervezünk kiállítás látogatásokat Pécsett, Budapesten, valamint más településeken.
  • Az elmúlt években a Zalaegerszeg melletti gébárti alkotóházban szerveztük a rajz-festészeti alkotótáborunkat tanulóink részére.
  • Ezen kívül a szakok tevékenységeihez kapcsolódóan a pályázati lehetőségektől függően szervezünk üvegfúvó, kőszobrász, bronzöntő, betonszobrász, kovács és természetművészeti kurzusokat.
  • Növendékeink iskolánk befejezése után elsősorban a Magyar Képzőművészeti Egyetemre, a PTE Művészeti Karára, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemre, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Faipari Mérnöki Kar Alkalmazott Művészeti Intézetébe, a Budapesti Kommunikációs Főiskolára (Budapesti Metropolitan Főiskola) és a Kaposvári Egyetemre jelentkeznek.