Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki Ernszt Andrást, iskolánk festő tanárát


Örömmel tudatjuk, hogy iskolánk festőtanárát, Ernszt András festőművészt Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki. Ernszt András 1973-ban született Nagykanizsán, Pécsen élő és alkotó művész. Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen folytatta, mesterei Valkó László és Keserü Ilona voltak. Ugyanott 2009-ben DLA fokozatot szerzett. Jelenleg a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskolában rajzot és festészetet tanít és a PTE Művészeti Kar Festészet Tanszékén adjunktus, tanszékvezető. Rendszeresen szerepel egyéni és csoportos kiállításokon magyar és külföldi intézményekben. 2003-ban a Strabag Festészeti Díj díjazottjai között volt.

Gratulálunk a rangos elismeréshez!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.