Innovatív üzleti tervkészítést tanultak diákjaink Eszéken

A Pécs-Baranyai  Kereskedelmi és Iparkamara 2017 őszén projektgazdaként meghívta iskolánk tanulóit az Interreg V–A Magyarország–Horvátország Együttműködési Program 2014-2020 keretében megvalósuló I-DARE című HUHR/1601/4.1.2/0006  Pécsen szervezett projektjébe. A képzés  40 órája alatt innovatív üzleti tervkészítést tanítottak  diákoknak és fiatal felnőtteknek. A tréning legfőbb előnye az volt, hogy a mai fiatalokhoz alkalmazkodva e-learning eszközökkel, web applikációk segítségével tanította a vállalkozói ismereteket, üzleti tervkészítést. A teljesen ingyenes képzés a tervezés, vállalkozói attitűd elsajátítására kiemelt  lehetőséget jelentett. Összekötő szervezőnk: Pókó Nikolett projektmenedzser volt. Iskolánkból 15 diák vett részt a képzésen, akiket meghívtak 2018. november 28.-án Eszékre szervezett záró konferenciára. Iskolánkat 10 fős csoport képviselte ezen az érdekes, ötletadó alkalmon (Bayer Maja, Haraszti Lili, Nagy Réka,  Orsós Imre, Balog Zsombor, Pálfai Keve, Kuizs Gyöngyi 12. B osztály, Nagy Máté 10.B osztály) A diákokat Styrna Katalin tanárnő kísérte el, aki a projektben összekötő tanárként vállalt szerepet.