A második félév versenyeredményei a Képző- és Iparművészeti Tagozaton

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) vizuális kultúra döntőn, diákjaink a következő helyezéseket érték el:

  • Nyári Borbála festő 11.B évfolyam – 2. helyezés
  • Mikus Dóra grafikus 11.B évfolyam – 6. helyezés
  • Palcsi Kiara textiles 11.B évfolyam – 7. helyezés
  • Likár Gréta grafikus 12.B évfolyam – 10. helyezés
  • Katatics Kinga textiles 12.B – 14. helyezés
  • Kuizs Gyöngyi textiles 11.B – 16. helyezés
  • Pinczés Dorottya textiles 12.B – 18. helyezés
  • Vida Veronika ötvös 11.B – 21. helyezés
  • Kubik Roxána grafikus 12.B – 23. helyezés
  • Elekes Dóra festő 11.B – 26. helyezés
  • Forgách Rebeka grafikus 12.B – 30. helyezés

​Tanáraik:

Ernszt András, Bőhm Gergő, Fejős Miklós, Rózsa Béla, Horváth M. Zoltán, Vata Enikő, Kiltau Kinga

​Mindenkinek szívből gratulálunk!

Országos Mintázás Verseny

​Örömmel tudatjuk, hogy a XXI. Országos Mintázásversenyen (a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégiumban), mindkét induló diákunk;

Füredi Vivien 12.B és Tóth Anna Boglárka 13.B különdíjat kapott. 

​Felkészítő tanáraik: Rigó István, Kuti László, Miklya Gábor

​Gratulálunk!

Rotary Díj

​Az idei Rotary Díjra jelölt diákjaink:

  • Nyári Borbála festő 11.B évfolyam
  • Palcsi Kiara textiles 11.B évfolyam
  • Nemes Bulle grafikus 11.B évfolyam
  • Simon Luca festő 11.B évfolyam

​Az idei díjat az erős mezőnyben Palcsi Kiara nyerte el.

​Tanárai: Vata Enikő és Kiltau Kinga

​Gratulálunk az eredményhez!

Második helyezés országos szakmai versenyen

Örömmel tudatjuk, hogy a 2017/18. tanév országos szakmai tanulmányi versenyén – az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyén (ÁSZÉV) – táncos ismeretek kategóriában, az idei Rotary-díjas táncművész növendékünk, Takács Anna II. helyezést ért el.
Szívből gratulálunk Annának és felkészítő tanárának, balettmesterének Nűbl Tamarának!

Eredményeink a Helikonon

Osvald Otília 9.A – NÉPDAL kategória: BRONZ fokozat.

​Csákvári Nikolett, Fábián Csilla, Gáspár Boglárka 11.C – MOZGÓKÉP ÉS MULTIMÉDIA kategória: KÜLÖNDÍJ.

​12.dráma Exit c. előadás – SZÍNJÁTSZÁS kategória: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ, és részvételi lehetőség a POSZT-on.

​Klarinét együttes:

  • Kathi András 13.A, Lichmesz Éva 13.A, Nagy Zoltán Ferenc 11.A,
  • Raposa Kíra 12.A, Savanya Janka 10.A, Sterner András 10.A,
  • Tóth Mónika 11.A , Bischof Gergő 12.A – KOMOLYZENE-KAMARA: ARANY fokozat és KÜLÖNDÍJ.

​Bunyik Rebeka 12.A – KOMOLYZENE- kategória: ARANY fokozat.

​Berg Kiara 11.A – KOMOLYZENE-SZÓLÓÉNEK: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ.

​Fábián Csilla, Szalai Barbara 11.dráma: KÖNNYŰ ZENE, ÉNEK–SZÓLÓ ÉS DUÓ kategória: EZÜST fokozat.

​Bátonyi Lili 11C, Kovács Orsolya 12.C, Kulcsár Csenge 13.C, Rónaki Nina 11.C MOZGÁS MŰVÉSZET, MODERN TÁNC-CSOPORT: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ.

​Kovács Orsolya 12.C – MOZGÁS MŰVÉSZET, MODERN TÁNC-SZÓLÓ: ARANY fokozat.

​Gratulálunk!

Sikerek a Helikoni Ünnepségeken

A Helikoni Ünnepségeken iskolánk diákjai ismét remekeltek:
ma a hangszerszóló kategória egyik nyertesét mutatjuk be. Bunyik Rebecca fuvolista növendékünk kiemelkedő produkciójáért Arany minősítést nyert. Felkészítő tanárai Szeléndi Zsuzsanna és Huszár Eszter. Zongorán közreműködött Petőcz Zsuzsanna.

Gratulálunk!

Elsöprő sikerek a hétvégén!

A XXVII. Országos Táncművészeti Fesztiválon a Magyar Teátrumi Társaság különdíja, valamint a

Modern tánc kategória I. helyezése:

Terpszikhoré › Koreográfus: Kerekes Soma Lőrinc
Táncolták: Takács Anna, Papp Dominika, Rovó Fanni, Teszlák Brigitta, Dimák Gréta, Kis Jana

Modern tánc kategória II. helyezés

In the Garden › Koreográfus: Nemes Zsófia
Táncolták: Kis Laura, Pinczés Rita, Szőts Rita, Pusztai Eszter

Modern tánc kategória III. helyezés: 

On the Road › Koreográfus: Jónás Zsuzsa
Táncolta: Szőts Rita

A keszthelyi Helikon Ünnepségeken mozgásművészet, modern tánc- csoportos kategóriában Arany fokozatot ért el, és a kategória fődíját hozták el:
In the Garden › Koreográfus: Nemes Zsófia
Táncolták: Kulcsár Csenge, Bátonyi Lili, Rónaki Nina, Kovács Orsolya
szintén Arany fokozatot ért el mozgásművészet, modern tánc- szóló, duó kategóriában:
Dzsuang Dszi álma › Koreográfus: Varga Boglárka
Táncolta: Kovács Orsolya

Gratulálunk növendékeinknek, valamint a felkészítő tanároknak: Kovács Zsuzsanna, Lovas Pál, Szabó Márton.

A koreográfiák elkészítéséhez a Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatása nyújtott segítséget.

Kossuth-díj

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy iskolánk volt növendéke, Sümegi Eszter opera-énekesnő, a Magyar Állami Operaház énekese, március 15-én Kossuth-díjat kapott.

Szívből gratulálunk a rangos elismeréshez!

Sikerek a Diákszínjátszó találkozón

Örömmel tudatjuk, hogy a Csurgón megrendezett XXIX. Dél-dunántúli Regionális Diákszínjátszó Találkozón iskolánk drámás tanulói az alábbi eredményeket érték el: a 11.C osztály tanulói a Jött egy busz című előadással arany minősítést nyertek (rendező: Herczeg Adrienn). A 12.C osztályos tanulók Exit című előadásukkal arany minősítést nyertek. (Rendező: Ákli Krisztián)

​Az elért eredményhez gratulálunk!

Szaxofonos díjak

2018. március 12-18.között Szlovéniában a Svirel Nemzetközi Zenei Versenyen Notheisz Krisztián és Baczkó Bence 11. A osztályos szaxofonos diákjaink remekeltek, mindketten 1.díjat nyertek a rendkívül erős mezőnyben.

Tanáruk Szendrői Zsuzsanna.

​Gratulálunk!