Tánckurzus Andrew Greenwood-dal!

A XI. Nemzetközi Pécsi Tnctallkoz ideje alatt klasszikus balett, kortárs tánc kurzusra kaptak meghvst képzésünk legjobbjai. Öt nvendket lttak vendgl, akik ezltal betekinthettek egy trsulat s egy tncfesztivl htkznapjaiba. Így valdi tapasztalatokkal, lmnyekkel gazdagodhattak vlasztott hivatsukrl.

A zártkörű kurzus 2017. szeptember 15-19. között zajlott a Pécsi Balett termében.

A Zeneművészeti képzés pályázati sikerei a 2017/18-as tanév kezdetén

Bunyik Rebecca 11.A (fuvola) és Szentgyörgyváry Albert 12.A (fuvola) diákjaink kiemelkedő szakmai eredményeiknek köszönhetően az NTP “Nemzet Fiatal Tehetségei ösztöndíjban részesülnek.  

Völgyi Boglárka 9.A (fuvola) a Messzehangzó Tehetségek Alapítvány ösztöndíját nyerte el.

Tanáraik: Huszár Eszter és Szeléndi Zsuzsanna.

Sterner András 10.A (klarinét) és Nagy Zoltán Ferenc 11.a (klarinét) diákjaink az NTP pályázatán nyertek nemzetközi versenyen való részvételi lehetőséget, melyet olaszországi versenyre használnak fel 2017.októberében, továbbá mindketten a Messzehangzó Tehetségek Alapítvány ösztöndíját nyerték el. 

Tanáruk: Radics Miroslav.

Gratulálunk!

Az NKA által kiírt “Mindennapos éneklés” c.pályázaton iskolánk Vegyeskara és Leánykara is támogatást nyert.

Felkészítő tanár, karnagy: Bontovics Jánosné Rába Mária.

Gébárti alkotótelep

2017. július 23-30.

Iskolánk ez évben is megrendezte a Zalaegerszeg melletti Gébárton immár hagyományosnak mondható alkotótelepét, ami ebben az évben tizenharmadik alkalommal került lebonyolításra.

 

The Soul in us!

Táncművész növendékeink képviselték Magyarországot, Pécs városát, és iskolánkat a 28. Velika Gorica Tánc Fesztiválon.

Fellépő növendékeink: Borbandi BettinaFrank EdinaKozma JohannaNier JankaSzegletes TamaraTóth EszterZsoldos Flóra valamint a zeneművészeti képzésünk tanulója Somogyvári Arnold.

Felkészítő tanáraik: Lovas PálSzendrői ZsuzsannaSzabó Márton.

Gratulálunk!

Ifjú virtuózunk, akinek küldetése van

​Újra Pécsi Művészetis siker született!

Nagy Zoltán Ferenc 10.osztályos tanulónk a Virtuózok döntőjébe jutott, korcsoportjában a három legjobb közé választotta a szakmai zsűri. 

(Tanára Radics Miroslav)

Támogassuk őt szavazatainkkal, megosztásainkkal, like-kokkal, hogy minél több diákunk érezze azt, hogy a gyakorlás, a szakmai munka befektetés a jövőbe.

Kérjük Önöket, hogy a Virtuózok facebook oldalán, és az alábbi youtube linken támogassák Zolit, hogy tovább menetelhessen a fináléig.

Továbbá a mobiltelefonokra letölthető applikáció segítségével szavazhatnak Zolira.

Tegyünk együtt, legyünk az a közösség, aki mindig támogatja a diákjait!

Xl. Brnoi Nemzetközi Fúvósverseny

2017. április 28 – május 1. között rendezett Nemzetközi Fúvósversenyen iskolánk jelenlegi és volt növendékei hatalmas sikerrel szerepeltek! Szakács Gábor / harsona 1. korcsoport / végzett munkájáért dicséretben részesül – felkészítő tanára Barkóczi László tanár úr, zongorán kísérte Milbauer Krisztina.

Tóth József / harsona 2. korcsoport / 1. helyezettMátyás Gergő / tuba 2. korcsoport / 2. helyezettVeszelovszki Gábor / trombita 2. korcsoport / 1 helyezettSzőke Szabolcs / fagott 2. korcsoport / 1. helyezett és a fagottosok között a legmagasabb pontszámot elérvén- Ő lett a verseny Abszolút győztese cím birtokosa.

Tóth József az elmúlt hónapban megnyerte a debreceni Egyetemi Harsonaversenyt is.

Gratulálunk!

Nagyszerű eredmény született a pozsonyi Nemzetközi Fuvolaversenyen

A 2017. április 28.  és május 1. között Pozsonyban megrendezett Flautiada Nemzetközi Fuvolaversenyen nagyszerűen szerepeltek fuvolista növendékeink.

Bunyik Rebecca 1. díjatKiss Viktória Eszter 2. díjat nyert az első korcsoportban.

Szentgyörgyváry Albert 1. díjat kapott a második korcsoportban.

Albert és Rebeka meghívást kaptak Pozsonyba 2017. október 5-ére a győztesek gálahangversenyére, ahol zenekarral játszhatnak.

Ők ezenkívül két különdíjat is nyertek.

Rebeka Lipcsébe kapott meghívást egyhetes zenei programra, Albert pedig Michael Martin Kofler fuvolaművész ausztriai mesterkurzusán vehet részt 2017 júliusában.

Felkészítő tanáraik Szeléndi Zsuzsanna és Huszár Eszter.

Gratulálunk!

Elsöprő sikert arattak táncművész növendékeink a XXVI. Országos Táncművészeti Fesztiválon

Modern tánc szóló kategória

  • Frank Edina I. helyezés  › Hámor József – Origo
  • Kulcsár Csenge I. helyezés › Czár Gergely – Times spent
  • Dowidat Sára III. helyezés  › Zachár Lóránd – Egy teremtmény kiáltása

Modern tánc duett kategória

  • Nier Janka és Zsoldos Flóra I. helyezés › Zachár Lóránd – C2
  • Frank Edina és Kaiser Fruzsina I. helyezés › Katonka Zoltán – Song of Time

Gratulálunk!

Felkészítő tanáraik:

Szabó Márton és Lovas Pál.