Díjak a Tánc világnapja alkalmából

A tánc világnapja alkalmából a Magyar Táncművészek Szövetsége idén is díjazta a hazai táncszakma kiválóságait a Nemzeti Táncszínházban megrendezett nagyszabású gálaesten.
🌟ÉLETMŰDÍJAT kapott több évtizedes táncművészi, balettmesteri próbavezetői tevékenységéért KOVÁCS ZSUZSANNA balettművész, a Pécsi Balett és a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum balettmestere, Arany Katedra-, Merényi Zsuzsa- és Táncoktatásért díjas művész.
Kovács Zsuzsanna az egész életét a táncművészetnek szentelte, hihetetlen alázattal, odaadással, a hivatást mindig előtérbe helyezve, annak mindent alárendelve. Kovács Zsuzsanna idén 50. éve áll a táncművészet szolgálatában, a Pécsi Balett és a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum kötelékében.
Ma is napi szinten aktív, a táncművészetért él.
🌟AZ ÉVAD LEGJOBB ALKOTÓJA, a Faust, az elkárhozott című táncdráma megalkotásáért: VINCZE BALÁZS Harangozó Gyula-, Imre Zoltán- és Seregi László-díjas, érdemes művész, táncművész, koreográfus, rendező, a Pécsi Balett művészeti vezetője.
🌟AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE modern-kortárstánc kategóriában Koncz Péter, a Pécsi Balett magántáncosa iskolánk volt növendéke.
🌟Szintén ez alkalomból az Imre Zoltán Alapítvány VELEKEI LÁSZLÓNAK, a Győri Balett igazgatójának, koreográfusának, iskolánk egykori növendékének ítélte az IMRE ZOLTÁN-DÍJAT.
A gálaesten a Pécsi Balett Faust, az elkárhozott c. előadását láthatták a nézők, melyben fellépett iskolánk két diákja Andrasics Alexa és Nagy Natália is. 👏👏
💙 Szeretettel gratulálunk a díjazottaknak és a fellépőknek.
 
 

Kiemelkedő szakmai tevékenység elismerése

A Táncpedagógusok Országos Szövetsége

Szabó Márton,

a Pécsi Balett magántáncosa, és a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum Táncművészeti képzésének szakmai vezetője részére kiemelkedő szakmai tevékenységének elismeréséül a Táncoktatásért díjat adományozta 2023. november 18-án.

Remek helyezések a táncos vizsgatárgyak döntőjében

Fotó: Szűcs Zoltán

Az idei évben megrendezett ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyének döntőjében TÁNCOS ISMERETEK vizsgatárgyban remekelt táncművészeti képzésünk növendékei:
Miklós Anna I. helyezést, Kis-Balázs Nikolett II. helyezést, Winkelmayer Zsófia III. helyezést értek el, valamint Andrasics Alexa a IV. helyen végzett a rangsorban. 
 
Felkészítő tanáruk: Nűbl Tamara
Sok szeretettel gratulálunk! 

Hatalmas öröm, kimagasló eredmények a X. Országos Klasszikus Balett, Modern-és Kortárstánc Versenyen

 

Kiemelkedő eredménnyel zártak iskolánk táncművész növendékei a Pécsett megrendezésre kerülő a X. Országos Klasszikus Balett, Modern-és Kortárstánc Versenyen:
 
Modern – kortárstánc kategória SZÓLÓ formában:
I. korcsoport:
2. helyezés – Horváth Korina /Koreográfus: Horváth Korina/
II. korcsoport:
1. helyezés – Behán Frida /Koreográfus: Karin Iwata/
IV. korcsoport:
1. helyezés: Winkelmayer Zsófia /Koreográfus: Matola Dávid/
2. helyezés: Miklós Anna /Koreográfus: Miklós Anna/
3. helyezés: Katona Dóra /Koreográfus: Jose Blasco Pastor/
 
Modern – kortárstánc kategória DUETT formában:
III. korcsoport:
1. helyezés – Bene Nikolett, Nagy Natália /Koreográfus: Bene Nikolett, Nagy Natália/
IV. korcsoport:
1. helyezés – Katona Dóra, Winlelmayer Zsófia /Koreográfus: Czár Gergely/
2. helyezés – Nagy Natália, Rancz Illés /Koreográfus: Jenei Lilla, Julien Klopfentstein/
3. helyezés – Horváth Zorka, Rancz Illés /Koreográfus: Safranka-Peti Zsófia/
Modern – kortárstánc kategória CSOPORTOS formában:
III. korcsoport:
1. helyezés – Layer Of Darkness – Bene Nikolett, Gál Bernadett, Nagy Natália
/Koreográfus: Hámor József/
3. helyezés – Survivors – Bene Nikolett, Bien Alexandra, Gál Bernadett, Jakubik Beatrix, Kis Mátyás
Bendegúz, Preiner Lili, Nagy Natália, Tüzes Anna /Koreográfus: Molnár-Ujvári Katalin/
IV. korcsoport:
1. helyezés – Game Changer – Andrasics Alexa, Erdei Jázmin, Friedrich Anna, Horváth Zorka, Katona
Dóra, Kis-Balázs Nikolett, Rancz Illés /Koreográfus: Csuzi Márton/
 
KÜLÖNDÍJAK
A verseny legjobb női táncművésze: Behán Frida – II. korcsoport
A verseny legjobb női táncművésze: Winkelmayer Zsófia – IV. korcsoport
A verseny legjobb férfi táncművésze: Rancz Illés – IV. korcsoport
A verseny legjobb produkciója: Layer Of Darkness – Bene Nikolett, Gál Bernadett, Nagy Natália – III. korcsoport
A verseny legjobb produkciója: Little Bird – Katona Dóra, Winkelmayer Zsófia – IV. korcsoport
 
Felkészítő tanáraik voltak: Nűbl Tamara, Molnár-Ujvári Katalin, Kovács Zsuzsanna, Lakatos-Varga Boglárka, Lovas Pál, Szabó Márton

Felvételi beosztás – Táncművészeti képzés

Táncművészeti tagozat felvételi beosztása 2023. 03. 03.

 8 óra

72710748865

72774665412

72690730375   

72726104887       

72808466441          

8.30 óra

72777003321   

72809719925

9 óra

72730438556

9.15

72738291307  

72631719737 

72705248259

Táncos felvételi előkészítő

A Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum a 2022/23-as tanévben is felvételi előkészítővel várja a táncművészeti képzés iránt érdeklődő diákokat.
A tánctanfolyam célja, hogy a gyerekek megismerkedjenek a klasszikus balett és a modern tánc alapjaival, iskolánkkal, tanárainkkal.
 
Az érdeklődők az alábbi regisztrációs felületen tudnak jelentkezni:
 
 
 

Hatalmas öröm, kimagasló eredmények a 2022-es Helikon Ünnepségek versenyén!

Mozgásművészet és modern tánc szóló és duett kategóriában:
Katona Dóra, Winkelmayer Zsófia – Little Bird- Koreográfus: Czár Gergely
Fődíjas: a legkiemelkedőbb arany minősítésben részesített 

Mozgásművészet és moderntánc csoport kategóriában:

Pécsi MÜSZI -Andrasics Alexa, Erdei Jázmin, Friedrich Anna, Horváth Zorka, Katona Dóra, Kis-Balázs Nikolett, Rancz Illés, Vízhányó Dorina – Game Changer – Koreográfus: Csuzi Márton
Fődíjas: a legkiemelkedőbb arany minősítésben részesített 
 
Sok szeretettel gratulálunk!!

Martha Graham Dance Company a Müsziben



A Martha Graham Dance Company a Nemzeti Táncszínház felkérésére 2022. április 28-29-én lépett fel a  Müpa Budapest Fesztivál Színházában, a Budapest Táncfesztivál keretében.
Ertl Péter jóvoltából a Pécsi Balett táncművészei, valamint a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum  táncművész növendékei is részesülhettek abból a szakmai élményből, amelyet a Martha Graham Dance Company táncművészei az általuk tartott Graham workshopon nyújtottak április 22-én.
Anne Souder és Lloyd Knight a Pécsi Balettnél, Marzia Memoli és Jacob Larsen a Müsziben tartottak Graham technika órát és betanítottak a repertoárból egy részletet.
 
Köszönjük az US Embassy Budapest  segítségét!
Köszönjük az élményt!