A természet körforgása

A Szigeti Oktávia Táncművészetért Alapítvány által létrehozott  A természet körforgása című előadás második része volt látható iskolánkban. 

Mostani előadásunk 2019. május 24-én, a decemberi előadás folytatásaként jött létre, melyben 65-en szerepeltek az 5 évestől a 15 éves korosztályig. Vivaldi: 4 évszak című művéből most a tavasz és nyár tételei kerültek feldolgozásra.

Összművészeti előadásunk célja, hogy a gyermekek minél előbb megismerjék és megszeressék a művészetek csodálatos világát, hogy boldogabb és egészségesebb felnőtt válhasson belőlük!

Hiszem, hogy a művészet, legyen az bárminemű is, közelebb hozza az emberi lelkeket egymáshoz.

Szigeti Oktávia
Harangozó díjas modern-tánc pedagógus
Magyar Táncművészeti Egyetem adjunktusa

Tánc világnapi díjazottak

AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE – DÍJ:
  • Modern: Szendrői Bence a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Táncművészeti tagozatának végzős növendéke
AZ ÉVED LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE – DÍJ:
  • Modern: Jurák Bettina – táncművész Badora Társulat, Kecskemét City Balett
AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE – DÍJ:
  • Modern: Matola Dávid – táncművész, magántáncos Pécsi Balett
A TÁNCMŰVÉSZETÉRT – DÍJ:
  • Uhrik Dóra Kossuth-díjas, Liszt Ferenc-díjas, Érdemes Művész, táncművész, balettmester a Pécsi Balett ügyvezetője
POSZTUMUSZ ÉLETMŰ – DÍJ:
  • Fenyves Márk – mozdulatművész, orkesztész, vizuális művész, koreográfus, pedagógus, kutató, szervező, látványtervező
A FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ DÍJAZOTTJAI: Kortárstánc kategória:             
  • Keresztes Patrik Ádám – független táncművész
AZ EMMI KULTÚRÁÉRT FELELŐS ÁLLAMTITKÁRSÁGA A MÁRCIUS 15-ÉN HARANGOZÓ GYULA-DÍJJAL KITÜNTETETT MŰVÉSZEKNEK, HAGYOMÁNYTEREMTŐ SZÁNDÉKKAL, EGY-EGY ID. HARANGOZÓ GYULÁT ÁBRÁZOLÓ SZOBROT ADOTT ÁT.
  •  Ujvári Katalin – táncművész, a Pécsi Balett magántáncosa
 

Díjak a XXVIII. Országos Táncművészeti Fesztiválon

2019. május 11-én került megrendezésre a XXVIII. Országos Táncművészeti Fesztivál Budapesten, ahol számos díjat söpörtek be növendékeink!!! (Összesen: 6db I. helyezés, 1db II. helyezés, 2db III. helyezés és 2 különdíj)

MODERN TÁNC CSOPORTOS KATEGÓRIA –
I. HELYEZÉS

Dimák Gréta, Kis Jana, Mátyás Flóra, Dévai Lúcia, Bátonyi Lili, Véber Melani, Horváth Réka, Varga Bence, Szabó Csenge, Rónaki Nina, Pintér Rebeka
› Tiszta szívvel – Koreográfus: Szabó Márton

MODERN TÁNC CSOPORTOS KATEGÓRIA –
II. HELYEZÉS

Bátonyi Lili, Rovó Fanni, Kovács Orsolya, Teszlák Brigitta, Véber Melani, Horváth Réka, Varga Bence, Szendrői Bence
› Pánik – Koreográfus: Samu Kristóf

MODERN TÁNC DUETT KATEGÓRIA-
I. HELYEZÉS

Horváth Réka, Kis Jana › Turning Wheels
Koreográfus: Jónás Zsuzsa

Pintér Rebeka, Szendrői Bence › Walk
Koreográfus: Molnár Zsolt

MODERN TÁNC DUETT KATEGÓRIA-
III. HELYEZÉS

Nagy Eliza, Szalay Attila › CU
Koreográfus: Fodor Zoltán

MODERN TÁNC SZÓLÓ KATEGÓRIA –
I. HELYEZÉS

Kis Jana › Reménytelenül
Koreográfus: Jurák Bettina
valamint Földi Béla különdíjazottja!

Szalay Attila › Paranoia
Koreográfus: Szalay Attila
valamint a verseny különdíjazottja!

Pete Csenge › Maria
Koreográfus: Nagy Írisz

MODERN TÁNC SZÓLÓ KATEGÓRIA –
III. HELYEZÉS

Jónás Dzsenifer › Írisz
Koreográfus: Maday Tímea Kinga

Gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáraiknak, Lovas Pálnak, Szabó Mártonnak, valamint a koreográfusoknak!

A koreográfiák elkészítéséhez a Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatása nyújtott segítséget.

Ismét egykori diákunk kapta a Seregi-díjat

Seregi-díjban részesült volt növendékünk, Velekei László, a Győri Balett művészeti vezetője. A díjat a hattagú kuratórium minden évben “a legrátermettebb, maradandó tartalmat és művészi értéket teremtő, egyéni stílust képviselő koreográfusnak ítéli oda”.

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK!

Díjak az Ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak országos versenyén

Az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak országos versenyén, táncos ismeretek területen iskolánkat Dimák Gréta és Mátyás Flóra,12.c osztályos tanulók képviselték. A Szolnokon megrendezett döntőn 2. illetve 3. helyet szereztek, teljesítményükhöz gratulálunk!

Felkészítő tanár: Nűbl Tamara

 A kép(ek) a díjátadáson készült(ek) a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrumban.
 

Nagy táncválasztó – 2019 – Pécs

Az esemény ingyenes!
A workshopokon történő részvétel regisztrációhoz kötött:
I
KORCSOPORTOK:
♦️ óvodás: 6 éves korig
♦️ gyermek: általános iskola alsó tagozat 1-4. osztály
♦️ junior: általános iskola felső tagozat 5-8. osztály
♦️ ifjúsági: gimnázium 1-5. osztály
♦️ felnőtt: 18 éves kortól
I
A Tánc Világnapja (április 29.) alkalmából 2019. április 28-án, vasárnap a Táncpedagógusok Országos Szövetsége, a Magyar Táncművészeti Egyetem és a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium szervezésében hagyományteremtő szándékkal NAGY TÁNCVÁLASZTÓ workshopot tartunk.
A program során a látogatók ingyenes táncórákon, táncfilm vetítéseken és színháztermi táncelőadáson is részt vehetnek. A „Nagy Táncválasztó” rendezvényünkkel igyekszünk a gyerekeket és a szülőket fővárosi és regionális szinten is elérni, hogy minden korosztály számára (óvodás, gyermek, junior, ifjúsági és felnőtt) elérhetővé tegyük a különféle táncstílusok megismerését, kipróbálását és ezzel megadjuk a választás lehetőségét ahhoz, hogy a későbbiekben minél többen a táncot válasszák a szabadidő örömteli eltöltéséhez.
I
A rendezvényhez csatlakozó nagyvárosok:
Budapest – Pécs – Debrecen –  Kecskemét – Győr  – Szeged
I
Az esemény ingyenes! A workshopokon történő részvétel regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni április 1-jétől a www.nagytancvalaszto.hu honlapon lehetséges.
I

Takács Anna emlékére

Iskolánk augusztusban váratlanul elhunyt diákjáról, Takács Annáról emlékeztek meg Nagyigmándon, jótékonysági gála keretében március 23-án. Egykori tánccsoportjának vezetője, Somogyiné Zeke Tünde szervezésében felléptek azok a gyerekek is, akiket Anna tanított az elmúlt nyáron. Osztálytársai, a végzős táncművészeti tagozatos lányok is részt vettek az előadáson képesítővizsgájuk rövid részletével. A gála után meglátogatták  a temetőben Anna sírját, ahova virágcsokrot helyeztek emlékezésük jeléül.

Elsöprő siker a VIII. Országos Klasszikus Balett- és Modern Tánc Versenyen

Modern tánc szóló kategóriában:
II. korcsoport – Karsai Lúcia – 2. helyezés
III. korcsoport – Szalay Attila – 1. helyezés
III. korcsoport – Pete Csenge – 2. helyezés
IV-V. korcsoport – Kis Jana – 1. helyezés

Modern duett kategóriában:
III. korcsoport – Nagy Eliza, Szalay Attila – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Horváth Réka, Kis Jana – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Pintér Rebeka, Szendrői Bence – 2. helyezés

Különdíjak:
A verseny legjobb női táncművésze: Kis Jana
A verseny legjobb felkészítő tanára: Szabó Márton

Gratulálunk a versenyen résztvevőknek, díjazottaknak és felkészítő tanáraiknak!

Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
CU – Nagy Eliza, Szalay Attila – Koreográfus: Fodor Zoltán – III. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Írisz – Szabó Csenge – Koreográfus: Timea Maday Kinga
Írisz – Jónás Dzsenna – Koreográfus: Timea Maday Kinga
#lit – Szendrői Bence – Koreográfus: Samu Kristóf

A fotókat Mihály László készítette.

#NoBabel a Kodály Központban

A #NoBabel idei sorozatában harmadik alkalommal a balett és ahhoz kapcsolódóan az önkifejezés fogalma került a fókuszba a Kodály Központ színpadán.

Vendégként Karin Iwata, a Pécsi Balett / Ballet Pécs magántáncosa, Teodora Uhrik Kossuth-díjas táncművész a Pécsi Művészeti Táncművészeti Képzés növendékei és szakmai vezetőjük Szabó Márton voltak jelen.

Az est moderátora Bősze Ádám zenetörténész volt.

Képgaléria: