Pécsi Művészeti

Gimnázium és Szakgimnázium

Fellépések

2016/17. tanév

Tánc Világnapi Gálaest – Művészetek Palotája

  • Fellépő növendékek: Nier Janka és Zsoldos Flóra

Tánc Világnapi Gála – Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium/Hangversenyterem

  • Fellépő növendékek: Táncművész képzés növendékei
  • Meghívott vendégek: Misina Táncegyüttes, PTE Táncoló Egyetem, Pécsi RG Sport, Pécsi Balett, Apáczai Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhádi Művészeti Iskola

Rotary Est– Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium/Hangversenyterem

  • Fellépő növendékek: Táncművész képzés növendékei
  • Koreográfusok: Hidas Hedvig, Hámor József, Vári Bertalan, Czár Gergely, Mészáros Máté, Katonka Zoltán, Zachár Lóránd

V. Sissi TánchétNégy Évszak-virágzó tehetségek gálaestje– Bethlen Téri Színház

  • November 25-én táncművész képzésünk mutatkozhatott be Budapesten az V. Sissi Tánchéten.
    A műsor első felében szólók, duettek és csoportos koreográfiák kerültek bemutatásra, majd Vivaldi Négy évszak című hegedűversenyének Max Richter által átdolgozott részleteire készült egyfelvonásos alkotást tekinthette meg a közönség. Az est folyamán bemutatott koreográfiákat a hazai táncélet koreográfusai, a Pécsi Balett művészei, valamint az iskola szakmai tanárai készítették.

bethlen-szinhaz_2016_11_25_0226-copybethlen-szinhaz_2016_11_25_0348-copybethlen-szinhaz_2016_11_25_0288-copy

Rotary Bál– Hotel Palatinus

  • Papp Dominika, Rovó Fanni, Kovács Orsolya, Slezák Dávid, Bartók Tamás, Szendrői Bence, Frank Edina, Kaiser Fruzsina

Pályaorientációs nyílt nap– Szivárvány Gyermekház

  • Fellépő növendékek: 12.c osztály és Frank Edina végzős növendék

Zeneszüret Fesztivál 

  • Tudásközpont- Fellépő növendék: Dowidat Sára                                                                           Felkészítő tanár: Kovács Zsuzsanna
  • Nagyposta- Fellépő növendék: Frank Edina, Nier Janka, Szegletes Tamara-                                 Felkészítő tanár: Szigeti Oktávia

X. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó– Kodály Központ-

Nyitó perfomance- összállította: Nagy Írisz Harangozó díjas táncművész

  • Frank Edina, Nier Janka, Zsoldos Flóra, Kaiser Fruzsina, Kulcsár Csenge, Varga Lili, Dowidat Sára, Szőts Rita

14462817_1315057628518452_4418764496947731144_n

 

 

 

14469550_1315057648518450_781559198177790341_n

Ormánság-Bőköz Fesztivál– Tésenfa

  • Fellépő növendékek: Papp Dominika, Kovács Orsolya, Rovó Fanni, Slezák Dávid, Szendrői Bence, Bartók Tamás, Kulcsár Csenge, Nier Janka, Zsoldos Flóra, Dowidat Sára, Klenóczky Anna, Frank Edina, Kaiser Fruzsina

 

2015/2016 tanév

Nemzetközi Tánctalálkozó megnyitóján ismét alkalma volt tánctagozatunknak a bemutatkozásra egy flashmob és egy balett óra keretein belül a Kodály Központban.

Nyugdíjas Világnapi fellépés– Kodály Központ

  • Nier Janka, Zsoldos Flóra Alexa – Életrevaló c koreográfia bemutatása

Október 23. ünnepi megemlékezés

  • Színház tér- táncművész tagozat

Rotary szüreti bál– Laterum Hotel

  • Hosszejni Párisza, Kaiser Fruzsina, Kiss Laura – Keresztes Patrik: Tribar c. koreográfia

Farsangi koncert

  • Rábaközi táncok bemutatatása Tandiné Mosgai Andrea néptánc tanár felkészítésével

Kiss Barnabás a PTE zeneszerző hallgató diplomamunkájának bemutatásához Keresztes Patrik a Pécsi Balett táncművészének koreográfiájával járult hozzá iskolánk, melyet a Janus Egyetemi Színházban mutattak be növendékeink:

  • Sarkadi Réka, Törteli Nadin, Kulcsár Csenge, Dowidat Sára, Pókecz Patrícia, Hosszejni Párisza

Kozármislenyi Iskola – Szigeti Oktávia modern tánc tanár vezetésével két koreogárfia bemutatása

  • Fellépő növendékek:  11.C osztály

Rotary est – Uhrik Dóra vezényletével

Szóló Duó Fesztivál – MU Terminál/Budapest

  • Fellépő növendékek: Nier Janka, Zsoldos Flóra – Életrevaló c. koreográfia, Jurák Bettina – Egy teremtmény kiáltása c. koreográfia

Pécsi Sport Nonprofit Szervezet által rendezett díjátadó gála– Lauber Dezső Sportcsarnok

  • Fellépő növendékek: 11.C, 12.C osztályok növendékei – Áldozat és a Tribar című koreográfia bemutatása

Magyar Kultúra Napja– Belvárosi Iskola

  • Fellépő növendékek: Nier Janka, Zsoldos Flóra Alexa – Életrevaló c. koreográfia

Magyar Kultúra Napja– – ZSÖK E78 – Rábaközi táncok

  • Fellépő növendékek: 11.C osztály

Rotary Bál– Palatinus Hotel- Rómeó és Júlia c. koreográfia

  • Fellépő növendékek: 11.C osztály

Tömörkény Gála – A szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola által megrendezésre kerülő országos táncgála

  • Fellépő növendékek: Ferencz Vivien, Jurák Bettina- Kötelék c. koreográfia

Tisza István életéről szóló interaktív előadás – Ákli Krisztián rendezésében a Várostörténeti Múzeumban

  • Fellépő növendékek: Kaiser Fruzsina, Kiss Laura, Tompó Patrícia

A volt Meszesi Általános Iskola (ma Budai Városkapu Iskola) 2016. április 9-én ünnepelte fennállásának 60 éves jubileumát. A Gálaműsorra meghívást kapott a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola két táncművészeti tagozatos növendéke:

  • Rónaki Nina és Véber Melani

Vasarely Műsor – Victor Vasarely születésének 110. évfordulója alkalmából rendezett gálán felléptek a tánc- és zeneművészeti tagozat növendékei

Zsolnay Piknik- Nem középiskolás fokon – versenygyőztesek gálakoncertje című nagyszabású zenekari koncerten léptek fel a táncművészeti tagozat növendékei. Kerekes Soma Lőrinc, a Pécsi Balett táncművészének koreográfiáját mutatták be a zeneművészeti tagozat kíséretében.