Fellépések

​

2016/2017. tanév

​

Tánc Világnapi Gálaest – Művészetek Palotája

​

    - Fellépő növendékek: Nier Janka és Zsoldos Flóra

​

Tánc Világnapi Gála – Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium/Hangversenyterem

​

    - Fellépő növendékek: Táncművész képzés növendékei

    - Meghívott vendégek: Misina Táncegyüttes, PTE Táncoló Egyetem, Pécsi RG Sport,     Pécsi Balett, Apáczai Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhádi Művészeti Iskola

​

Rotary Est– Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium/Hangversenyterem

​

    - Fellépő növendékek: Táncművész képzés növendékei

    - Koreográfusok: Hidas Hedvig, Hámor József, Vári Bertalan, Czár Gergely,     Mészáros Máté, Katonka Zoltán,  Zachár Lóránd

​

V. Sissi Tánchét– Négy Évszak-virágzó tehetségek gálaestje– Bethlen Téri Színház

​

    - November 25-én táncművész képzésünk mutatkozhatott be Budapesten az V.     Sissi Tánchéten.

    A műsor első felében szólók, duettek és csoportos koreográfiák kerültek     bemutatásra, majd Vivaldi Négy évszak       című hegedűversenyének Max Richter     által átdolgozott részleteire készült egyfelvonásos alkotást tekinthette meg a     közönség. Az est folyamán bemutatott koreográfiákat a hazai táncélet     koreográfusai, a Pécsi Balett művészei, valamint az iskola szakmai tanárai     készítették.

Rotary Bál– Hotel Palatinus

​

    - Papp Dominika, Rovó Fanni, Kovács Orsolya, Slezák Dávid, Bartók Tamás, 

    Szendrői Bence, Frank Edina, Kaiser Fruzsina

​

Pályaorientációs nyílt nap– Szivárvány Gyermekház

​

    - Fellépő növendékek: 12.c osztály és Frank Edina végzős növendék

​

Zeneszüret Fesztivál 

​

    - Tudásközpont- Fellépő növendék: Dowidat Sára

    Felkészítő tanár: Kovács Zsuzsanna

​

    - Nagyposta- Fellépő növendék: Frank Edina, Nier Janka,  Szegletes Tamara-

    Felkészítő tanár: Szigeti Oktávia

​

X. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó– Kodály Központ

​

Nyitó perfomance- összállította: Nagy Írisz Harangozó díjas táncművész

​

    - Frank Edina, Nier Janka, Zsoldos Flóra, Kaiser Fruzsina, Kulcsár Csenge, 

    Varga Lili, Dowidat Sára, Szőts Rita

Ormánság-Bőköz Fesztivál– Tésenfa

​

    - Fellépő növendékek: Papp Dominika, Kovács Orsolya, Rovó Fanni, Slezák Dávid,     Szendrői Bence, Bartók Tamás, Kulcsár Csenge, Nier Janka, Zsoldos Flóra, 

    Dowidat Sára, Klenóczky Anna, Frank Edina, Kaiser Fruzsina

 

2015/2016 tanév

​

Nemzetközi Tánctalálkozó megnyitóján ismét alkalma volt tánctagozatunknak a bemutatkozásra egy flashmob és egy balett óra keretein belül a Kodály Központban.

​

Nyugdíjas Világnapi fellépés– Kodály Központ

​

    - Nier Janka, Zsoldos Flóra Alexa – Életrevaló c koreográfia bemutatása

​

Október 23. ünnepi megemlékezés–

​

    - Színház tér- táncművész tagozat

​

Rotary szüreti bál– Laterum Hotel

​

    - Hosszejni Párisza, Kaiser Fruzsina, Kiss Laura – Keresztes Patrik: 

    Tribar c. koreográfia

​

Farsangi koncert–

​

    - Rábaközi táncok bemutatatása Tandiné Mosgai Andrea néptánc tanár felkészítésével

​

Kiss Barnabás a PTE zeneszerző hallgató diplomamunkájának bemutatásához Keresztes Patrik a Pécsi Balett táncművészének koreográfiájával járult hozzá iskolánk, melyet a Janus Egyetemi Színházban mutattak be növendékeink:

​

    - Sarkadi Réka, Törteli Nadin, Kulcsár Csenge, Dowidat Sára, Pókecz Patrícia, 

    Hosszejni Párisza

​

Kozármislenyi Iskola – Szigeti Oktávia modern tánc tanár vezetésével két koreogárfia bemutatása

​

    - Fellépő növendékek:  11.C osztály

​

Rotary est – Uhrik Dóra vezényletével

​

Szóló Duó Fesztivál – MU Terminál/Budapest

​

    - Fellépő növendékek: Nier Janka, Zsoldos Flóra – Életrevaló c. koreográfia, 

    Jurák Bettina – Egy teremtmény kiáltása c. koreográfia

​

Pécsi Sport Nonprofit Szervezet által rendezett díjátadó gála– Lauber Dezső Sportcsarnok

​

    - Fellépő növendékek: 11.C, 12.C osztályok növendékei – Áldozat és a Tribar című     koreográfia bemutatása

​

Magyar Kultúra Napja– Belvárosi Iskola

​

    - Fellépő növendékek: Nier Janka, Zsoldos Flóra Alexa – Életrevaló c. koreográfia

​

Magyar Kultúra Napja–  ZSÖK E78 – Rábaközi táncok

​

    - Fellépő növendékek: 11.C osztály

​

Rotary Bál– Palatinus Hotel- Rómeó és Júlia c. koreográfia

​

    - Fellépő növendékek: 11.C osztály

​

Tömörkény Gála – A szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola által megrendezésre kerülő országos táncgála

​

    - Fellépő növendékek: Ferencz Vivien, Jurák Bettina- Kötelék c. koreográfia

​

Tisza István életéről szóló interaktív előadás – Ákli Krisztián rendezésében a Várostörténeti Múzeumban

    - Fellépő növendékek: Kaiser Fruzsina, Kiss Laura, Tompó Patrícia

​

A volt Meszesi Általános Iskola (ma Budai Városkapu Iskola) 2016. április 9-én ünnepelte fennállásának 60 éves jubileumát. A Gálaműsorra meghívást kapott a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola két táncművészeti tagozatos növendéke:

​

    - Rónaki Nina és Véber Melani

​

Vasarely Műsor – Victor Vasarely születésének 110. évfordulója alkalmából rendezett gálán felléptek a tánc- és zeneművészeti tagozat növendékei

​

Zsolnay Piknik- Nem középiskolás fokon – versenygyőztesek gálakoncertje című nagyszabású zenekari koncerten léptek fel a táncművészeti tagozat növendékei. Kerekes Soma Lőrinc, a Pécsi Balett táncművészének koreográfiáját mutatták be a zeneművészeti tagozat kíséretében.

 © Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

Alapítva:1957