A Pécsi Művészeti Gimnázium XV. művésztelepe a gébárti Kézművesek Házában

Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap
2019. 07. 18. 14:00

Egészségnap az iskolában

A vizsgák után könnyed programmal búcsúztattuk a tanévet. Tanulóink a következő programok közül választhattak ezen a napon:

  • Egészséges ételek készítése (osztályok közötti verseny)
  1. helyezett: 9.B
  2. helyezett: 11.C
  3. helyezett: 9.C
  • A túlzott alkoholfogyasztás hatását a szervezetre egy speciális szemüveg használatával próbálhatták ki egy akadálypályán
  • Egyensúlyérzék fejlesztés Stability eszközök használatával
  • Interaktív beszélgetés a lámpaláz és vizsgadrukk leküzdéséről
  • Arcápolás, sminktanácsadás

A programok megvalósításához segítséget kaptunk a Szülői Munkaközösségtől és a Pécsi SZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tanulóitól és tanáruktól.

Köszönjük, hogy ebben a kánikulában tartalmasan és jókedvűen zárhattuk a tanévet.

Mesterek és tanítványaik koncert

A Mesterek és tanítványaik koncerten készült fotókkal kívánunk mindenkinek szép napot.

Kecskeméti Endre zongora Megyimóreczné Schmidt Ildikó
Gáspár Zsomborszaxofon Szendrői Zsuzsanna
Szigeti Bencegitár Straub Tamás és Tóth Álmos

Gratulálunk az est minden fellépőjének, felkészítő tanárának, a zenekarnak és a karmester úrnak, csodás este volt!

Tánc világnapi díjazottak

AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE – DÍJ:
  • Modern: Szendrői Bence a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Táncművészeti tagozatának végzős növendéke
AZ ÉVED LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE – DÍJ:
  • Modern: Jurák Bettina – táncművész Badora Társulat, Kecskemét City Balett
AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE – DÍJ:
  • Modern: Matola Dávid – táncművész, magántáncos Pécsi Balett
A TÁNCMŰVÉSZETÉRT – DÍJ:
  • Uhrik Dóra Kossuth-díjas, Liszt Ferenc-díjas, Érdemes Művész, táncművész, balettmester a Pécsi Balett ügyvezetője
POSZTUMUSZ ÉLETMŰ – DÍJ:
  • Fenyves Márk – mozdulatművész, orkesztész, vizuális művész, koreográfus, pedagógus, kutató, szervező, látványtervező
A FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ DÍJAZOTTJAI: Kortárstánc kategória:             
  • Keresztes Patrik Ádám – független táncművész
AZ EMMI KULTÚRÁÉRT FELELŐS ÁLLAMTITKÁRSÁGA A MÁRCIUS 15-ÉN HARANGOZÓ GYULA-DÍJJAL KITÜNTETETT MŰVÉSZEKNEK, HAGYOMÁNYTEREMTŐ SZÁNDÉKKAL, EGY-EGY ID. HARANGOZÓ GYULÁT ÁBRÁZOLÓ SZOBROT ADOTT ÁT.
  •  Ujvári Katalin – táncművész, a Pécsi Balett magántáncosa
 

Díjak a XXVIII. Országos Táncművészeti Fesztiválon

2019. május 11-én került megrendezésre a XXVIII. Országos Táncművészeti Fesztivál Budapesten, ahol számos díjat söpörtek be növendékeink!!! (Összesen: 6db I. helyezés, 1db II. helyezés, 2db III. helyezés és 2 különdíj)

MODERN TÁNC CSOPORTOS KATEGÓRIA –
I. HELYEZÉS

Dimák Gréta, Kis Jana, Mátyás Flóra, Dévai Lúcia, Bátonyi Lili, Véber Melani, Horváth Réka, Varga Bence, Szabó Csenge, Rónaki Nina, Pintér Rebeka
› Tiszta szívvel – Koreográfus: Szabó Márton

MODERN TÁNC CSOPORTOS KATEGÓRIA –
II. HELYEZÉS

Bátonyi Lili, Rovó Fanni, Kovács Orsolya, Teszlák Brigitta, Véber Melani, Horváth Réka, Varga Bence, Szendrői Bence
› Pánik – Koreográfus: Samu Kristóf

MODERN TÁNC DUETT KATEGÓRIA-
I. HELYEZÉS

Horváth Réka, Kis Jana › Turning Wheels
Koreográfus: Jónás Zsuzsa

Pintér Rebeka, Szendrői Bence › Walk
Koreográfus: Molnár Zsolt

MODERN TÁNC DUETT KATEGÓRIA-
III. HELYEZÉS

Nagy Eliza, Szalay Attila › CU
Koreográfus: Fodor Zoltán

MODERN TÁNC SZÓLÓ KATEGÓRIA –
I. HELYEZÉS

Kis Jana › Reménytelenül
Koreográfus: Jurák Bettina
valamint Földi Béla különdíjazottja!

Szalay Attila › Paranoia
Koreográfus: Szalay Attila
valamint a verseny különdíjazottja!

Pete Csenge › Maria
Koreográfus: Nagy Írisz

MODERN TÁNC SZÓLÓ KATEGÓRIA –
III. HELYEZÉS

Jónás Dzsenifer › Írisz
Koreográfus: Maday Tímea Kinga

Gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáraiknak, Lovas Pálnak, Szabó Mártonnak, valamint a koreográfusoknak!

A koreográfiák elkészítéséhez a Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatása nyújtott segítséget.

Ismét egykori diákunk kapta a Seregi-díjat

Seregi-díjban részesült volt növendékünk, Velekei László, a Győri Balett művészeti vezetője. A díjat a hattagú kuratórium minden évben “a legrátermettebb, maradandó tartalmat és művészi értéket teremtő, egyéni stílust képviselő koreográfusnak ítéli oda”.

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK!

A Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Zeneművészeti képzése rendkívüli felvételi eljárást hirdet

A Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium zeneművészeti képzése rendkívüli felvételi eljárást hirdet, melynek időpontja 2019. június 4. kedd 10:00 óra, helyszíne az iskola.

A felvételi eljárás menete:

  • 10:00 – hangszeres, magánénekes meghallgatás
  • 11:00 – órától szolfézs írásbeli és szóbeli képességmérés

A jelentkezéssel egyidőben kérjük küldjék el a 7.osztály év végi, valamint a 8.osztály félévi bizonyítvány másolatát.

Jelentkezni a következő adatok megjelölésével lehet:

  • gyermek neve, OM azonosítója, születési dátuma,
  • hangszer megjelölése,
  • szülői e-mail cím, telefonszám

A jelentkezéseket a következő címre várjuk május 27-ig:

zene@pecsimuveszeti.hu vagy Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium titkársága, Pécs 7624, Radnics u.9.

Díjak a Kazinczy Szép Magyar Beszéd Versenyen

A Győrben rendezett Kazinczy Szép Magyar Beszéd Versenyen Jegenyés Bence 12. évfolyamos növendékünknek Kazinczy- emlékérmet adományozott a Kazinczy-díj Alapítványi Bizottsága. Rigóné Hódi Hajnalka tanárnőnek a bizottság Z. Szabó-emlékérmet adományozott a folyamatos és magas szintű felkészítő munkájának elismeréseként.

Gratulálunk mindkettőjüknek!

OKTV – Vizuális Kultúra Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen elért eredményeink

Lennert Tamara3. helyezett
Kollár Ágnes4. helyezett
Horváth Alíz6. helyezett
Bártfai Veronika7. helyezett
Mikus Dóra8. helyezett
Kapoli Márton10. helyezett
Nyári Borbála11. helyezett
Sápi Ilona18. helyezett
Simon Luca Katalin24. helyezett
Angyal Vivien29. helyezett
Kubik Roxána Bíborka30. helyezett

Felkészítő tanáraik: Ernszt András, Horváth M. Zoltán, Makra Zoltán, Miklya Gábor, Molnár Tamás, Somogyi Klára, Szentgróti Dávid

Gratulálunk!

Díjak az Ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak országos versenyén

Az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak országos versenyén, táncos ismeretek területen iskolánkat Dimák Gréta és Mátyás Flóra,12.c osztályos tanulók képviselték. A Szolnokon megrendezett döntőn 2. illetve 3. helyet szereztek, teljesítményükhöz gratulálunk!

Felkészítő tanár: Nűbl Tamara

 A kép(ek) a díjátadáson készült(ek) a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrumban.