Siker siker hátán

2019.március 21-24. között Győrben a XV. Országos Richter János Klarinétversenyen iskolánkat képviselte Savanya Janka, Szennai Mózes, Sterner András és Nagy Zoltán Ferenc.
Tanáraik Radics Miroslav és Laduver Mihály, zongorán közreműködött Sárközy Zoltán.

A kétfordulós verseny döntőjébe jutott Savanya Janka, Sterner András és Nagy Zoltán Ferenc, ahol Sterner András az egész mezőny kiemelkedően magas pontszámával nyerte meg a II. korcsoport versenyét, valamint értékes különdíjat kapott a Victoria Music felajánlásának köszönhetően.

Nagy Zoltán Ferenc a III.korcsoportban szintén győzedelmeskedett, úgy ért el 2. helyezést, hogy a zsűri az 1.díjat nem adtak ki. Zoli különdíja egy nyári mesterkurzuson való részvétel a Magyar Klarinét és Szaxofontársaság felajánlásában.
Andris és Zoli felkészítő tanára Radics Miroslavtanári különdíjat vehetett át.
Gratulálunk!

Takács Anna emlékére

Iskolánk augusztusban váratlanul elhunyt diákjáról, Takács Annáról emlékeztek meg Nagyigmándon, jótékonysági gála keretében március 23-án. Egykori tánccsoportjának vezetője, Somogyiné Zeke Tünde szervezésében felléptek azok a gyerekek is, akiket Anna tanított az elmúlt nyáron. Osztálytársai, a végzős táncművészeti tagozatos lányok is részt vettek az előadáson képesítővizsgájuk rövid részletével. A gála után meglátogatták  a temetőben Anna sírját, ahova virágcsokrot helyeztek emlékezésük jeléül.

Elsöprő siker a VIII. Országos Klasszikus Balett- és Modern Tánc Versenyen

Modern tánc szóló kategóriában:
II. korcsoport – Karsai Lúcia – 2. helyezés
III. korcsoport – Szalay Attila – 1. helyezés
III. korcsoport – Pete Csenge – 2. helyezés
IV-V. korcsoport – Kis Jana – 1. helyezés

Modern duett kategóriában:
III. korcsoport – Nagy Eliza, Szalay Attila – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Horváth Réka, Kis Jana – 1. helyezés
IV-V. korcsoport – Pintér Rebeka, Szendrői Bence – 2. helyezés

Különdíjak:
A verseny legjobb női táncművésze: Kis Jana
A verseny legjobb felkészítő tanára: Szabó Márton

Gratulálunk a versenyen résztvevőknek, díjazottaknak és felkészítő tanáraiknak!

Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Paranoia – Szalay Attila – Koreográfus: Szalay Attila – III. korcsoport – 1. helyezés
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
Reménytelenül – Kis Jana Luca – Koreográfus: Bettina Jurák – IV-V. korcsoport – 1. helyezés, valamint a verseny legjobb női előadója
CU – Nagy Eliza, Szalay Attila – Koreográfus: Fodor Zoltán – III. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Turning Wheals – Horváth Réka, Kis Jana Luca – Koreográfus: Suzan Jonas – IV-V. korcsoport – 1. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Maria – Pete Csenge – Koreográfus: Nagy Írisz – III. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Walk – Pintér Rebi, Szendrői Bence – Koreográfus: Molnár Zsolt – IV-V. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Bűnösök vagyunk – Karsai Lúcia – Koreogárfus: Karsai Lúcia – II. korcsoport – 2. helyezés
Írisz – Szabó Csenge – Koreográfus: Timea Maday Kinga
Írisz – Jónás Dzsenna – Koreográfus: Timea Maday Kinga
#lit – Szendrői Bence – Koreográfus: Samu Kristóf

A fotókat Mihály László készítette.

Díjak Veszprémben

A 2019. március 6-án megrendezett IV. Veszprémi Klasszikus Magánének Versenyen iskolánkat képviselték: Lázár Viktória, Bazsó Boglárka, Kaesz Bernadett és Raposa Kíra.

Felkészítő tanáraik: Berényiné Hardi Aliz, Nemes- Horváth Orsolya, zongorán közreműködött Petőcz Zsuzsanna, aki korrepetítori különdíjat kapott.
Raposa Kíra a 20-24 évesek korosztályának legjobb női énekeseként 3. díjat nyert, tanára: Berényiné Hardi Aliz.

Gratulálunk!

Hírek, Események

Sikerek a Dél-Dunántúli Regionális Diákszínjátszó Találkozón

11.C osztály

Örömmel osztjuk meg, hogy a Dél-Dunántúli Regionális Diákszínjátszó Találkozón a sok előadás közül a 12.c Jött egy nő című darabja (rendező: Herczeg Adrienn) bronza 11.c Útra kell című előadása (rendező: Ákli Krisztián) pedig ezüst minősítést kapott. 
A 11-esek produkciója legjobb térhasználat különdíjat kapott és meghívták az Országos Diákszínjátszó Fesztiválra.

12.C osztály

A játszók közül Nikolics Patrik (11.c) a legjobb férfi színész díjat, Fejér Sára (11.c) a megkomponált multimédiás látványért különdíjat kapta.
 
Gratulálunk mindenkinek!

Kitüntetések március 15-én

Az idei évben iskolánk két volt növendéke vehetetett át állami kitüntetést a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából.
 
Ujvári Katalin – a Pécsi Balett magántáncosa, a táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjat vehetett át. 
Kocsis Tamás a Budapesti Operettszínház musical-előadásainak sikeréhez előadó és alkotóművészként egyaránt hozzájáruló, magas színvonalú munkája elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott.

Sok szeretettel gratulálunk!!