Nagyszerű eredmény született a pozsonyi Nemzetközi Fuvolaversenyen

A 2017. április 28.  és május 1. között Pozsonyban megrendezett Flautiada Nemzetközi Fuvolaversenyen nagyszerűen szerepeltek fuvolista növendékeink.

Bunyik Rebecca 1. díjatKiss Viktória Eszter 2. díjat nyert az első korcsoportban.

Szentgyörgyváry Albert 1. díjat kapott a második korcsoportban.

Albert és Rebeka meghívást kaptak Pozsonyba 2017. október 5-ére a győztesek gálahangversenyére, ahol zenekarral játszhatnak.

Ők ezenkívül két különdíjat is nyertek.

Rebeka Lipcsébe kapott meghívást egyhetes zenei programra, Albert pedig Michael Martin Kofler fuvolaművész ausztriai mesterkurzusán vehet részt 2017 júliusában.

Felkészítő tanáraik Szeléndi Zsuzsanna és Huszár Eszter.

Gratulálunk!

Elsöprő sikert arattak táncművész növendékeink a XXVI. Országos Táncművészeti Fesztiválon

Modern tánc szóló kategória

  • Frank Edina I. helyezés  › Hámor József – Origo
  • Kulcsár Csenge I. helyezés › Czár Gergely – Times spent
  • Dowidat Sára III. helyezés  › Zachár Lóránd – Egy teremtmény kiáltása

Modern tánc duett kategória

  • Nier Janka és Zsoldos Flóra I. helyezés › Zachár Lóránd – C2
  • Frank Edina és Kaiser Fruzsina I. helyezés › Katonka Zoltán – Song of Time

Gratulálunk!

Felkészítő tanáraik:

Szabó Márton és Lovas Pál.

Virtuózok

Virtuózok című komolyzenei tehetségkutató műsorban 2017-ben is remekelnek iskolánk zenész diákjai. A tinik korcsoportjában az első fordulóban hallható és látható volt Sterner András klarinétos, Nagy Zoltán Ferenc klarinétos diákunk, tanáruk Radics Miroslav, valamint Boateng Kármen Stephany zongorista diákunk, tanára Megyimóreczné Schmidt Ildikó.

A középdöntőbe jutott, és így a 9 fős mezőnyben ketten is képviselik Pécset és iskolánkat: Nagy Zoltán Ferenc és Boateng Kármen Stephany.

Gratulálunk!

Zenész diákok eredményei

Remekeltek tanítványaink az elmúlt napok zenei versenyein:

Az I. Nyíregyházi Országos Gitárversenyen az 1. korcsoportban Hajas Boglárka 10.A osztályos diákunk különdíjat nyert, a 2. korcsoportban Tóth Krisztián 13.A osztályos és Zoltai Döme 13.A osztályos diákunk különdíjat nyert. Tátrai Farkas 13.A osztályos diákunk 2. díjat nyert ( zsűri első díjat nem osztott ki).

Felkészítő tanáraik Straub Tamás és Tóth Álmos.

Tóth Kristóf 12.A osztályos szaxofonos diákunk a Varazdin Woodwind Competition-on 3.díjat nyert, felkészítő tanára Szendrői Zsuzsanna, zongorán közreműködött Forgó György.

Gratulálunk!

Első helyezés a XX. Országos Mintázásversenyen

Örömmel adunk hírt arról, hogy a 2017. március 30-31-e között Budapesten megrendezett XX. Országos Mintázásverseny I. korcsoportjában Szaka Vivien 13. évfolyamos szobrásznövendékünk I. helyezést ért el, Tóth Anna Boglárka ugyanebben a korcsoportban 12. évfolyamosként a 12. helyen végzett. Mindkettőjük szereplésére büszkék vagyunk!

Felkészítő Tanáraik: Nyári Zsolt és Kuti László.

Tovább…

Felfedezettjeink 2017

Nemzeti Tehetségsegítő Tanács által meghirdetett Felfedezettjeink 2017. Pályázaton Szentgyörgyváry Albert különdíjas lett.

Albert eddig elért eredményeit a Pályázati Bizottság kiemelkedően magas színvonalúnak találta, és számára Prezi-különdíjat ítélt meg.

Gratulálunk Albertnek és tanárának, Szeléndi Zsuzsanna tanárnőnek.